برای نمایش کلیک کنید

خرید ترموکوپل تیپ K

خرید ترموکوپل تیپ K

رایج ترین ترموکوپل در حال حاضر

امروزه وسایل اندازه گیری دما دچار تغییر و تحول بسیار زیادی شده اند. از انواع وسایل اندازه گیری دما می توان به ترموکوپل اشاره کرد. ترموکوپل ها انواع مختلفی دارند که یکی از آنها ترموکوپل تیپ K است.


ترموکوپل ها از سنسور های حساس به گرما ساخته شده اند. درون این سنسور ها دو سیم فلزی وجود دارد که در صورت افزایش گرما به همان نسبت به تولید انرژی الکتریکی می پردازند. این انرژی الکتریکی به دستگاه پشتیبان ترموکوپل ارسال می شود و سپس بر اساس میزان گرما درجه حرارت محیط تعیین می گردد. ترموکوپل ها انواع و کاربرد های بسیار گوناگونی دارند. یکی از انواع ترموکوپل، ترموکوپل تیپ K است. این ترموکوپل به سبب طراحی و کارایی بی نظیر خود مورد استقبال قرار گرفته است. برای اطلاعات بیشتر در مورد دیگر تیپ های ترموکوپل ها به صفحه خرید ترموکوپل مراجعه فرمایید.و اما چه خصوصیاتی باعث شده خرید ترموکوپل نوع کا با استقبال رو به رو شود؟

خصوصیات و ویژگی های ترموکوپل تیپ K


ترموکوپل ها به طور کلی برای اندازه گیری دمای محیط و یا دمای کوره ها مورد استفاده قرار می گیرند‌. ترموکوپل ها انواع مختلفی دارند، که هر کدام رنج دمایی مشخص داشته و برای کاربرد های گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از انواع ترموکوپل های رایج در زمینه اندازه گیری دما، ترموکوپل تیپ K است. این ترموکوپل دارای رنج دمایی بسیار بالایی است. این بدان معناست که از دماهای پایین تا دماهای بالا توسط این نوع از ترموکوپل قابل اندازه گیری است. رنج دمایی که توسط ترموکوپل سری k قابل اندازه گیری است، در محدوده منفی ۲۰۰ درجه تا ۱۲۶۰ درجه سانتی گراد قرار دارد.
همچنین قیمت پایین این ترموکوپل نسبت به مدل های  دیگر در بازار سبب شده که میزان تقاضا این ترموکوپل افزایش یابد، یکی دیگر از خصوصیات بارز ترموکوپل تیپ k طول عمر بالای آن است، که به طوری که با گذشت مدت زمان طولانی کارایی و عملکرد آن کاهش نیافته و با همان کیفیت و دقت به کار خود ادامه می دهند ، از انواع ترموکوپل های تیپ k می توان به مدل های سیمی، هد دار و فلنچ دار و رزوه دار اشاره کرد.
ترموکوپل های نوع k با توجه به ساختار و کاربردی که دارند از آلیاژهای گوناگون ساخته شده اند،  معمولا در سر مثبت ترموکوپل تیپ k از آلیاژی شامل 90% نیکل و 10% کروم ساخته شده است. در سر منفی نیز از آلیاژی با 95% نیکل، 2% آلومینیوم، 2% منگنز و در نهایت 1% سیلیکون استفاده شده است.
همانطور که می دانید در هر وسیله الکتریکی و مکانیکی استانداردهایی به منظور ساخت قطعه استفاده شده است. با توجه به استاندارد های گوناگونی که در زمینه ساخت ترموکوپل استفاده می شود سیم های مثبت و منفی با رنگ بندی های متفاوت مشخص شده اند. اما کاربرد ترموکوپل سری k در چه مواردی است؟


کاربرد ترموکوپل سری k

یکی از خصوصیت های ترموکوپل تیپ k دامنه تشخیص دمای بسیار بالای آن است، به همین دلیل از خرید ترموکوپل تیپ k برای اندازه گیری دمای آب - مواد شیمیایی - دیگ بخار، هیتر های صنعتی، موتورها، اندازه گیری دمای گازهای مورد استفاده در صنعت و بسیاری از موارد دیگر در صنعت مورد انجام می پذیرد ، همچنین از دیگر کاربرد های ترموکوپل سری k می توان به اندازه گیری دما در بیمارستان ها و انبارهای ذخیره مرکبات و مواد غذایی اشاره کرد.

انواع ترموکوپل سری K


ترموکوپل سیمی

ترموکوپل سیمی


ترموکوپل سیمی یکی از انواع ترموکوپل نوع k است که در میان سایر ترموکوپل ها بیشترین استفاده را داراست ، این ترموکوپل از یک رشته سیم روکش دار برای تشخیص دما استفاده می شود .

ترموکوپل کلگی دار یا هد دار

ترموکوپل کلگی دار یا هد دار


از این ترموکوپل بیشتر در صنایع استفاده می شود. در ساختار سطحی آن از یک روکش استیل و یا سرامیکی و ترمینال استفاده شده است و به دلیل مقاومت آن در برابر حرارت و همچنین رنج بسیار گسترده آن در زمینه اندازه گیری دما، بیشتر در کوره های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.

ترموکوپل فلنج دار یا رزوه دار

ترموکوپل فلنج دار یا رزوه دار


در این ترموکوپل ها از نوع فلنج یا رزوه برای اتصال و بسته شدن در محل نصب استفاده میکنند.

 

دلیل استفاده از ترموکوپل تیپ K برای اندازه گیری دما چیست ؟


همانطور که گفته شد ترموکوپل سری k یکی از پر مصرف ترین و پر کاربردترین نوع ترموکوپل ها در صنایع  مختلف می باشد ، از دلایل محبوبیت این ترموکوپل دوام بالای این ترموکوپل تحت شرایط دمایی بسیار بالا  میتوان اشاره نمود ، در ترموکوپل تیپ k از آلیاژ های به خصوصی استفاده شده است که در برابر درجه حرارت های بسیار بالا از خود مقاومت نشان می دهند ، همچنین ترموکوپل نوع k خطی سازی مناسبی را برای تبدیل ای ام اف به دما انجام می دهد. از دیگر دلایل محبوبیت ترموکوپل سری k می توان به عدم اکسید شدن تحت شرایط دمایی تا ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد اشاره کرد. اما در کنار تمامی مزایای گفته شده برای ترموکوپل سری k معایبی نیز وجود خواهد داشت. یکی از ایرادات وارده به ترموکوپل سری k عدم قدرت مقابله کافی برای محیط های پتانسیل اکسید شدن بالایی در آن ها وجود دارد. همچنین اندکی مشخصه ای ام اف قدیمی تری را نسبت به سایر ترموکوپل های رایج در بازار از خود ارائه می دهد.

اندازه گیری دمای محیط به وسیله ترموکوپل سری K چگونه صورت میگیرد ؟


همانطور که گفته شد فلز به کار رفته در ترموکوپل در اثر درجه حرارت بالا تولید ولتاژ می کند ، این ولتاژ می تواند از طریق یک ولت متر ساده مورد اندازه گیری قرار گیرد و به تشخیص دما پرداخته شود ، برخی از شرکت ها به منظور افزایش کارایی و بازدهی ترموکوپل سری k از وسایل ذخیره داده ها استفاده می کنند ، تا داده های ارائه شده توسط ولت متر و ترموکوپل ثبت شده و مورد بازرسی دوره ای قرار دهد.

برای خرید یک ترموکوپل با کیفیت چه چیزهایی باید بدانیم ؟


اطلاعات و مشخصات ترموکوپل تیپ k یکی از پارامترهایی است که می تواند شما را در هنگام خرید این محصول یاری برساند. اگر شما اطلاعات کافی درباره خرید ترموکوپل نوع k داشته باشید، مشکلی درباره خرید ترموکوپل با کیفیت نخواهید داشت. اما در صورتی که شما اطلاعات کافی در زمینه نحوه عملکرد و محدوده دمایی ترموکوپل تیپ k نداشته باشید بهتر است با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید. چرا که در صورت خرید ترموکوپل تیپ k بی کیفیت تنها متحمل هزینه های زیان بار و بلا استفاده خواهید شد.

قیمت ترموکوپل تیپ k - قیمت ترموکوپل نوع k - خرید ترموکوپل تیپ k - فروش ترموکوپل تیپ k - ساخت ترموکوپل تیپ k - تولید ترموکوپل تیپ k - ترموکوپل کوره k  - ترموکوپل مدل کا