• مقالات آموزشی

سیم تنگستن چیست و نحوه ساخت آن

سیم تنگستن چیست

تنگستن چیست ؟

تنگستن از سنگ معدن نمیتواند با ذوب سنتی بدست آید ، چون تنگستن دارای بالاترین نقطه ذوب  فلز است. تنگستن از طریق یک سری از واکنش های شیمیایی از سنگ استخراج می شود. فرایند دقیق توسط تولید کننده و ترکیب سنگ معدن تغییر می کند، اما سنگ های خرد شده، و از طریق انواع واکنش های شیمیایی، رسوب، و شستشو برای به دست آوردن paratungstate آمونیاک (APT) فرستاده شده است. APT را می توان به صورت تجاری یا به صورت اکسید تنگستن مورد استفاده قرار داد. اکسید تنگستن را می توان در فضای هیدروژن بوجود آورد تا پودر تنگستن خالص را با آب به عنوان یک محصول جانبی تولید کند. پودر تنگستن، نقطه شروع برای محصولات آسیاب تنگستن، از جمله سیم است.

حالا که ما پودر تنگستن خالص داریم، چگونه می توانیم سیم تولید کنیم؟

222111333

مراحل ساخت سیم تنگستن

 1. فشرده کردن

پودر تنگستن از بین می رود و مخلوط می شود. ممکن است یک اتصال دهنده اضافه شود یک مقدار ثابت وزن می شود و به یک قالب فولادی که درون یک مطب قرار دارد، بارگیری می شود. پودر به یک نوار منسجم و در عین حال شکننده فشرده می شود. قالب جدا شده و نوار حذف می شود.

 1. 2. پیش گرم کردن

نوار شکننده به یک عایق فلزی تحت فشار قرار می گیرد و به یک کوره با فضای هیدروژنی بارگیری می شود. دما بالا شروع به محکم کردن مواد با هم می کند. مواد در حدود 60٪ - 70٪ از چگالی کامل، با رشد دانه یا بدون دانه.

 1. 3. پخت القایی

نوار به یک بطری مخصوص تصفیه آب خنک می شود . جریان برق از طریق نوار عبور می شود. گرما تولید شده توسط این جریان موجب می شود تا نوار به حدود 85 تا 95 درصد از چگالی کامل و تا 15 درصد کاهش یابد. علاوه بر این، کریستال های تنگستن در داخل نوار تشکیل می شوند.

 1. 4. Swaging

نوار تنگستن در حال حاضر قوی است، اما در دمای اتاق بسیار شکننده است. این می تواند با افزایش درجه حرارت آن بین 1200 تا 1500 درجه سانتیگراد قابل خواندن باشد. در این دما، نوار را می توان از طریق یک تیرانداز عبور داد. یک تیرانداز یک وسیله است که قطر یک میله را با عبور از آن از طریق یک میله که برای شلیک میله در حدود 10،000 ضربه در دقیقه طراحی شده است، کاهش می دهد. به طور معمول یک قیچی قطر حدود 12٪ در هر عبور را کاهش می دهد. Swishing بلورها را بلندتر می کند، ساختار فیبری ایجاد می کند. اگر چه این در محصول نهایی برای انعطاف پذیری و مقاومت مطلوبی است، اما در این مرحله میله باید جریان را از بین برده و از بین برود. چرخش ادامه می یابد تا میله بین 25 و 10 اینچ باشد.

 1. 5. نقشه کشی

سیم سیم پیچ حدود 10 اینچ را می توان از طریق میله ها کشید تا قطر را کاهش دهد. سیم روانکاری می شود و از بین می رود از طریق کاربید تنگستن یا الماس . کاهش دقیق قطر بستگی به شیمی دقیق و استفاده نهایی سیم دارد. همانطور که سیم کشیده شده، الیاف دوباره بلند می شوند و مقاومت کششی افزایش می یابد. در مراحل خاص ممکن است لازم باشد که سیم را مجددا فعال کنید تا پردازش بیشتر انجام شود. سیم می تواند به عنوان خوب به عنوان .0005 اینچ قطر داشته باشد .

ساخت سیم تنگستن یک روند پیچیده و دشوار است. این فرایند باید به شدت کنترل شود تا ایمنی مناسب و همچنین خواص فیزیکی مناسب سیم کامل به دست آید. برش گوشه در مراحل اولیه برای کاهش قیمت سیم ها می تواند عملکرد ضعیف محصول نهایی را منجر شود. شما می توانید مطمئن باشید که سیم از MTS به طور مداوم به بالاترین استانداردهای تولید شده و به طور پیوسته انجام خواهد شد.

111222333

موتور برق و اجزای سازنده آن

 • 1212
 • موتور برق چیست؟

  موتور برق برای تولید برق می باشد و معمولا در زمان قطع شدن برق و یا نبودن برق در مناطقی که امکان برق رسانی و برق کشی ندارند مورد استفاده قرار می گیرد. موتور برق از لحاظ کاری مثل ژنراتور می باشد ولی از نظر ابعاد خیلی کوچک تر از دیزل ژنراتور می باشد. ژنراتور در موتور برق وظیفه ی مولد حرکتی را بر عهده دارد. کارخانه های تولید کننده دیزل ژنراتور برای تنوع به محصولات شان و رفع نیاز مشتریان چون دیزل ژنراتور ها معمولاً در توان های بالایی می باشد و هزینه ی بالایی را نیز دارند اقدام به تولید موتور برق می کند دستگاه موتور برق در توان 1 کیلو وات تا پانزده کیلو وات تولید شده و به دلیل بالا بودن بازه مصرفی موتور برق مشتریان معمولا از موتور برق در مناطقی استفاده می کنند که امکان سیم کشی شهری وجود ندارد و به دلیل مصرف بسیار بالای این محصول کارخانه های بسیاری در سراسر به تولید انواع موتور برق با مشخصات فنی متفاوت و با یکدیگر به رقابت پرداختند.

قسمت های اصلی موتور برق


موتور : وظیفه ی موتور دستگاه موتور برق، ایجاد انرژی مکانیکی برای دستگاه موتور برق می باشد.
باک : وظیفه ی باک دستگاه موتور برق انتقال سوخت مورد نیاز دستگاه برای روشن شدن موتور برق می باشد.
تنظیم کننده ی ولتاژ : وظیفه این قطعه تنظیم ولتاژ خروجی برق از موتور برق و تبدیل AC به DC و بر عکس می باشد.
ورودی روغن: همانطور که می دانید، موتور و قطعات مکانیکی بعد از مدتی کارکرد دچار سائیدگی می شوند که برای جلوگیری از این سائیدگی از روغن استفاده می شود.
خنک کننده : قطعات مختلف موتور برق در حین کار دچار افزایش دما می شوند به همین دلیل یک سیستم خنک کننده برای آن ها تعبیه شده است.
روغن رسانی : از آنجا که موتور برق ها دارای سیستم مکانیکی هستند می بایست از روغن کاری متوالی به جهت بالا بردن طول عمر این قطعات استفاده نمود.
تولید کننده برق : در این قسمت تولید برق متوالی که مشخصات برق شهر را دارد تولید می شود.
تنظیم کننده ولتاژ : به دلیل موتوری بودن این سیستم امکان نوسانات زیادی در آن وجود دارد که می بایست تثبیت شده و گاها به برق DC تبدیل شوند.

1214

کاربرد موتور برق

موتور برق برای تولید برق انواع پمپ های صنعتی شامل : پمپ کف کش، بوستر پمپ، پمپ های لجن کش، تولید برق برای الکترو پمپ ها و همچنین تولید برق مورد نیاز برای الکترو موتورها ، تولید انرژی برای مصارف خانگی ، باغ ، ویلا و سایر مکان ها کاربرد دارند.

دسته بندی موتور برق

 • 1-موتور برق گازسوز
  2-موتور برق بنزینی
  3-موتور برق دیزلی


  موتور برق گازسوز

 • موتور برق گازسوز نسبت به مدل های دیگر بسیار کم مصرف می باشد و میزان آلودگی آن نیز کمتر می باشد و مهم تر از همه هزینه آن کم تر از موتور برق بنزین خور است این دستگاه عمر بیشتری نسبت به موتور های بنزینی دارد. این موتور برق به دلیل قابلیت وصل شدن به گاز شهری از جایگاه مناسبی بین مشتریان برخوردار است و ایمنی بیشتری هم دارد.

 1213

موتور برق بنزینی

موتور برق های بنزینی دارای مدت زمان کارکرد طولانی تری نسبت به سایر موتور برق ها هستند ، از پر مصرف ترین انواع موتور برق ها موتور برق های بنزینی می باشند که بیشترین مصرف را در بین مشتری ها دارند ، سوخت این موتور برق ها طبق نامشان بنزین می باشد، به این دلیل باید نسبت به باز بودن محیط استفاده ی آنها دقت لازم را داشت.موتور برق دیزلی


موتور برق های دیزلی برق بیشتری در واحد سوخت تولید می کنند و به همین دلیل است که موتور برق های با قدرت بالا ، تنها دیزلی ساخته می شوند.

این موتور برق ها داری سری اتوماتیک نیز می باشد
موتور برق های گازسوز اتوماتیک در زمانی که مصرف کننده نیاز به برق اضطراری در طول شبانه روز (به ویژه شب تا صبح) داشته و اپراتوری جهت روشن نمودن دستگاه وجود ندارد، مانند شرکت های مخابرات، ارتباطی، سرورهای شبکه و اینترنت، شرکت های نگهداری دارو و ... بسیار مفید می باشد.


اجزای سیستم اتوماتیک

کنترل کننده اتوماتیک ATS
سیستم سوخت رسانی اتوماتیک
ساسات اتوماتیک

موتور برق بدون صدا، موتور برق صدا دار


موتور برق های از نظر ظاهر نیز به دو دسته تقسیم می شوند : دسته اول موتور برق در توان های پایین که از تکنولوژی اینورتر، وزن پایین، بدون صدا و قابلیت حمل آسان استفاده می کنند که به آنها موتور برق کیفی یا به اصطلاح ساکی می گویند
موتور برق های دسته دوم که دارای صدا بوده و دارای وزن بسیار بالایی می باشد که اکثرا از چرخ برای حمل این موتور برق ها استفاده می شود و دارای توان بالاتری می باشد.

موتور برق های استاندارد


یکی از ارزان ترین موتور برق های موجود می باشد که فقط به منظور روشنایی از آن استفاده می شود و سوخت مورد استفاده در این موتور برق زغال سنگ می باشد و هزینه سرویس بسیار کمتری نسبت به موتور برق های دیگر دارد.

آموزش تعمیرات سماورهای برقی

آموزش تعمیرات سماورهای برقی

راهنمای تعمیر سماور
سماور برقي كه انرژي الكتريكي را به گرما تبديل میکند و باعث بجوش آمدن آب ميشود، به منظور جلوگيري از خطرات سماورهاي زغالي و نفتي به بازار عرضه شده است.


ساختمان سماور برقی

1بدنه (مخزن) و درپوش 2 -پايه و دسته ها 3 -المنت 4 -عايق مخصوص المنت 5 –لوله هاي عايق نسوز (وارنيش -6 ( ترمينال چيني) 7 -ترموستات (اتوماتيک) 8 -لامپ نشاندهنده 9 -كابل رابط و دوشاخه 11 -مقوا و نخ نسوز 11- فيوز المنت ها:


الف- المنت هاي میله ای (حلزوني) 

Element SamovarElement Samovar1

ادامه مطلب

تعویض المنت آبگرمکن برقی

تعویض المنت آبگرمکن برقی


مشکلات آب گرم کن برقی


اگر آبگرمکن برقی شما آهسته گرم شود، از آب داغ سریعتر استفاده می شود یا کلا آب را گرم را نمیکند، احتمال 90٪ این است که المنت شما خراب شده است و به سادگی تعویض میشود. تعمیرات المنت آبگرمکن ساده است و جایگزین آن ارزان هستند (30 تا 85 هزار تومان) و به راحتی در مغازه های الکتریکی ، فروشگاه ها و نمایندگی لوازم خانگی فروخته می شود.

21
به شما نشان خواهیم داد که چگونه المنت را آزمایش کنید، اگر آن بد است، حذف کنید و یک عدد جدید را نصب و جایگزین کنید. فقط به خاطر داشته باشید که آبگرمکن ها عمر متوسط 10 تا 15 سال دارند. اگر المنت شما در حال نزدیک شدن به این سن است، جایگزینی می تواند دقیق تر از تعمیر باشد.
البته، علت احتمالی دیگر کمبود آب هست یعنی مخزن آبگرمکن نباید موقع روشن بودن المنت ها خالی باشد. قبل از اینکه المنت را آزمایش کنید، مطمئن شوید که مدار قطع و وصل نشده است. همچنین دکمه تنظیم مجدد را در قسمت برش درجه حرارت بالا که فقط بالای ترموستات بالا قرار دارد فشار دهید. ریست کردن مدار قطع کننده یا قطع دمای بالا ممکن است مشکل را حل کند، اما این واقعیت که در مرحله اول از آنها خارج شد ممکن است یک مشکل الکتریکی را نشان دهد. اگر آنها دوباره صفر کنند، عناصر حرارت را آزمایش کنید.
اگر المنت حرارتی سالم باشند، مشکل می تواند با ترموستات یا سوئیچ قطع کننده باشد . که تست کردن آن میتواند مقداری پیچیده و مشکل باشد ، اما از آنجایی که آنها ارزان هستند - حدود 25 تا 85 هزار تومان برای هر دو ترموستات و سوئیچ قطع کن - شما می توانید آنها را جایگزین کنید.
المنت را آزمایش کنید

32
 درپوش را بردارید
اطمینان حاصل کنید که برق خاموش است.
هنگامی که میخواهید تعمیرات آبگرمکن انجام دهید ، شما تجربه الکتریکی و برقکاری برای بررسی و جایگزینی المنت لازم ندارید. اما لازم است قبل از اینکه شما هر آزمایش یا تعمیراتی از المنت آبگرمکن خود را انجام دهید مطمئن شوید که برق خاموش است.
اول، مدار الکتریکی را در پنل اصلی پیدا کنید که برای المنت برچسب گذاری شده است و آن را خاموش کنید. سپس به آبگرمکن بروید و برای برق با آشکارساز ولتاژ بدون تماس تماس بگیرید. اطمینان حاصل کنید که اهم متر با قرار دادن نوک در یک خروجی که می دانید دارای مقاومت الکتریکی هست کار می کند. اهم باید با روشن کردن صدا دهد.
در حال حاضر سیم را که به المنت وصل شده است را آزمایش کنید. اگر آنها توسط لوله های فلزی پوشانده شوند، تستر ولتاژ را نمی خواند. در عوض شما باید پوشش ترموستات فلزی را از کنار المنت برداشته و عایق را بیرون بیاورید و تستر را در نزدیکی سیم های منجر به بالا از سوئیچ قطع دمای بالا نگه دارید.
تست هر دو سیم داغ. سپس تستر را بر روی روکش المنت نگه دارید. اگر تستر روشن نباشد، المنت سالم است.

33 

در داخل و چگونه کار می کند
اکثر آبگرمکن های الکتریکی مسکونی دو المنت دارند: یکی در نزدیکی بالای مخزن و یکی در نزدیکی پایین. قدرت در بالای صفحه قرار میگیرد و به سوئیچ برشی درجه حرارت بالا، و سپس به ترموستات و المنت اجرا می شود. المنت بالا و پایین توسط ترموستات جداگانه کنترل می شوند. هنگامی که آب در بالای مخزن داغ است، عنصر بالای آن خاموش می شود و پایین تر گرم می شود. المنت حرارت بالا و پایین هرگز در همان زمان در می آیند.

تست برای یک المنت سوخته


 تداوم تست برای یک عنصر سوخته
کلیه بست را بر روی یکی از پیچ ها قرار دهید و پیچ دیگر را با تستر تست کنید. اگر تستر نور نباشد، المنت را جایگزین کنید.
برای این کار شما یک تستر اهم متر نیاز دارید. این اساسا یک لامپ و باتری با دو سیم متصل است. دست زدن به انتهای هر سیم به یک مدار پیوسته باعث می شود که لامپ روشن شود. شما هر دو این ابزار را در نزدیکی تست های الکتریکی در هر فروشگاه الکتریکی یا مرکز لوازم خانگی خواهید یافت. شما همچنین می توانید تست کننده تداوم را به نام "تستر بخاری آب" در نزدیکی المنت جایگزین پیدا کنید.
اگر شما مالک و شناخته شده یک ولت-اهم متر هستید، می توانید آن را به جای آن آزمایش کنید. برای قرار دادن عناصر برای آزمایش، دو پوشش فلزی، عایق و پوشش پلاستیکی را در کنار بخاری آب بردارید.
ابتدا آزمایش تداوم را انجام دهید تا ببینید آیا عنصری سوخته است یا خیر. برق از یک عنصر سوخته خارج نمی شود. سیم های را از پیچ ترمینال جدا کنید. سپس کلیپ کلاسیک را به یک ترمینال وصل کنید و پروب را به سمت دیگری متصل کنید (عکس 2). تستر باید روشن شود، نشان دهنده یک مدار کامل است. اگر هیچ نور وجود ندارد، عنصر بد است.


کلیپ آلیاژاتور را به یکی از پیچ های عنصری بچسبانید و پروب تستر را به پایه ی عنصر نصب کنید. تکرار روی پیچ دیگر. اگر نور تستر در هر لحظه ظاهر شود، کوتاه است. عنصر را جایگزین کنید.
بعد، برای بررسی اینکه آیا عنصر کوتاه شده است، آزمایش کنید. اگر عنصر کوتاه باشد، قدرت از طریق مخزن فلز آبگرمکن جریان می یابد. با سیمانی که هنوز قطع نشده اند، یک پروب را لمس کنید (یا کلیپ الجیگیتور را وصل کنید) به یک ترمینال پیچ و یکی دیگر از پروب تستر را به براکت نصب عنصر (عکس 3) لمس کنید. تست را در ترمینال دوم تکرار کنید. اگر تستر بر روی هر تست روشن شود، عنصر کوتاه است؛ جایگزینش کن. هر دو ترمینال را روی هر دو عنصر تست کنید.
راز دکمه قرمز
به ندرت، هر دو عنصر OK را آزمایش می کنند، اما هنوز آب گرم دریافت نمی کنید. سعی کنید دکمه را بر روی "قطع دما بالا" قرار دهید، درست بالای ترموستات بالا قرار دارد. این ممکن است مشکل را حل کند، اما اگر مشکل دوباره حل شود، عناصر گرما را بررسی کنید.

یک المنت را جایگزین کنید

 22


المنت سوخته را تعویض کنید


آب را از مخزن تخلیه کرده و المنت قدیمی را با استفاده از یک آچار فرانسه باز کنید. شما به یک پیچ گوشتی بلند نیاز دارید تا سوکت را روشن کنید. اگر آن را باز نکنید، از چاقو و چکش سرد استفاده کنید تا موضوعات را از بین ببرید.
برای جایگزینی عنصر، با تخلیه مخزن شروع کنید. با برق هنوز خاموش است، دریچه ورودی سرد سرد (شکل A) را ببندید. شیر آب گرم آشپزخانه را باز کنید. سپس یک شلنگ باغ را به شیر تخلیه متصل کنید و آن را برای تخلیه مخزن باز کنید. برای عناصر رشته ای مانند ما در اینجا نشان داده می شود، شما باید یک آچار 
سعی کنید عنصر بد را با چرخاندن آن در جهت عقربه های ساعت غیرفعال کنید (عکس 4). اگر آن گیر کرده است، می توانید سعی کنید آن را آزاد با چکش سرد و توپ چکش یا کوچک خاردار. زنجیر را در زاویه مقابل مهره قرار دهید تا آن را به سمت چپ چرخانده باشد. سپس عنصر جدید را با استفاده از آچار برای سفت کردن آن و نصب مجدد سیم ها (عکس 5) نصب کنید. قبل از تعویض مدار، سوپاپ تخلیه را ببندید و مخزن را پر کنید.
اگر آزمایش نشان دهد عناصر خوب هستند، ترموستات ممکن است ناقص باشد. روش آزمون ترموستات پیچیده است، بنابراین ما توصیه می کنیم به سادگی جایگزین ترموستات (ها). شما مجبور نیستید مخزن را به جای ترموستات جایگزین کنید. به سادگی ترموستات قدیمی را حذف کنید - معمولا آنها را با یک کلیدهای فلزی نگه دارید - سیم را به ترمینال های مربوطه ترموستات جدید انتقال دهید و ترموستات جدید را ببندید.
خرید المنت آّبگرمکن
المنت حرارتی خود را با یکی از همان وات و اندازه و ولتاژ جایگزین کنید. اگر المنت قدیمی شما مشخصات ندارد، به اسمبلی در المنت آبگرمکن یا کتابچه راهنمای مراجعه کنید، یا با استفاده از شماره مدل از اسمبلی، آنلاین را جستجو کنید.
المنت به آب گرم کن یا با یک موضوع و مهره بزرگ به عنوان نشان داده شده در اینجا و یا با چهار پیچ و مهره برگزار می شود. اکثر مراکز خانگی نسخه ای را که نشان می دهند، عرضه می کنند، اما شما می توانید یک کیت آداپتور را خریداری کنید، اگر نسخه چهار پیچ را جایگزین کنید.
عناصر U-shaped ساده ارزانترین هستند. گران تر عناصر با چگالی کم معمولا مانند شکل 1 نشان داده شده در عکس 5 را نشان می دهد. این مقدار همان مقدار گرما را فراهم می کند، اما بیش از یک سطح بزرگتر گسترش می یابد که درجه حرارت آن را کاهش می دهد و موجب می شود که آنها کمتر مستعد ساخت مواد معدنی باشند.
اگر عنصر قدیمی شما با مواد معدنی خرد شده باشد، آن را با یک عنصر با چگالی کم برای کارآیی کارآمدتر و زندگی طولانی تر جایگزین کنید.
ابزار مورد نیاز برای این پروژه
ابزار لازم برای این پروژه DIY را قبل از شروع به کار انداختید - زمان و ناامیدی را صرفه جویی خواهید کرد.
پیچ گوشتی 4 در 1
دم باریک
تستر ولتاژ غیر تماس
شما همچنین باید یک شلنگ، یک تستر تداوم الکتریکی و یک آچار.

انرژی الکتریکی

انرژی الکتریکی

انرژی الکتریکی چیست؟


انرژی توانایی انجام کار است، جایی که کار انجام می شود زمانی که نیروی یک شی را حرکت می دهد. ما نیاز داریم و هر روز از انرژی استفاده می کنیم و انرژی در همه اشکال مختلف موجود است. انرژی الکتریکی انرژی است که در ذرات باردار در یک میدان الکتریکی ذخیره می شود. زمینه های الکتریکی به سادگی مناطق اطراف یک ذره باردار است. به عبارت دیگر، ذرات باردار میدان های الکتریکی را ایجاد می کنند که نیروی دیگر را در قسمت های دیگر بارگیری می کنند. میدان الکتریکی نیرو را به ذره باردی اعمال می کند، و باعث می شود که حرکت کند - به عبارت دیگر انجام کار.

ادامه مطلب

 • 1
 • 2