المنت فلنج دار - هیتر مخرنی

استفاده از المنت های فلنج دار حرارتی يکي از مهمترين و پرکاربردها در صنعت گرمايشي و حرارتي است، اکثر نيازهاي گرمايش صنعتي ناشي از گرم کردن يک نوع ماده ای است که در مخازني مانند نفت، گاز، آسفالت، روغن و یا بیشتر آب استفاده مي شود.

 

 اجزای المنت فلنج دار حرارتی

اجزای المنت فلنج دار

دليل نام گذاري  المنت فلنج دار

بسياری از اين المنت های فلنج دار بخاطر اينکه اغلب در مايعات غرق مي شوند و اصلي ترين اجزاي آن فلنج مي باشد آن ها را المنت هاي فلنج دار مي نامند.

 المنت هاي فلنج دار عمدتا به دو نوع تقسيم مي شوند: مستقيم يا غير مستقيم.

تفاوت اساسي در مفهوم اين است که آيا المنت حرارتی به صورت تماس مستقيم  مواد را گرم می نماید يا خير که معمولا اين مناسب ترين روش توسط نوع رسانه در مخزن تعيين مي شود که المنت بايد در محلول کار کند که مزيت تماس مستقيم انتقال حرات زیاد است.

براي گرم کردن آب یا ديگر مايعات مشابه، بيشترين کارايي اين است که ميله هاي حرارتی اين المنت ها را به طور مستقيم در مخزن قرار گیرد.

نوعی المنت خاصی هم وجود دارد که باید از چنين تماس مستقيم جلوگيري شود به دلايل مانند ماهيت خورنده بودن مواد و يا نياز به يک انتقال حرارت کنترل شده است، که در چنين مواردي المنت ها معمولا در يک محفظه جداگانه داخل مخزن نصب مي شوند تا مانع از تماس مستقيم با مواد شوند.

استفاده از المنت هاي فلنج دار ساده ترين و البته بسيار مفيد براي گرم کردن مقدار زيادي مواد است، سربارهاي اين يک طراحي بسيار ساده است و نيازي به نگهداری ندارد.

پايه طراحي اجازه مي دهد تا المنت های حرارتی الکتريکی را بر روي يک نوع فلنج برای اتصال در مخزن نصب شود، مي تواند در مدل هاي ساده نيز مفيد باشد و نيز راه حل هاي پيچيده(به عنوان مثال مخزن تحت فشار)چند مدل مختلف المنت هاي فلنج دار وجود دارد.

 

المنت فلنج دار ضد انفجارEX المنت فلنج دار ضد انفجارEX

المنت فلنج دار EX مخصوص هیتر فلنج دار ضد انفجار

المنت سوپر هیتر فلنج دار

المنت سوپر هیتر فلنج دار

 

 انواع المنت فلنج دار مخزنی

 انواع المنت فلنج دار مخزنی

تولید کننده المنت فلنج دار

سازنده انواع المنت هاي حرارتي و صنعتي مانند گرمکن آب، المنت مخزني و المنت تانکر بيش از المنت هاي جانبی، المنت هاي گردشی و المنت هاي داخلي. اين المنت فلنج دار معمولا براي برنامه هاي مختلف صنعتي استفاده مي شوند و آنها يک روش سريع و کارآمد براي گرم کردن مايعات هستند.

 

 

انواع فلنج - فلنچ -رزوه -اتصالات

 

انواع فلنج - فلنچ -رزوه -اتصالات

 

کاربرد المنت های فلنج دار

این المنت ها کاربرد های فراوانی دارند از جمله گرم کردن تانکر آب، مخزن روغن و گاز، آبگرمکن برقی، شوفاژ برقی، پکیج برقی، بشکه، رادیاتور برقی، استخر و ... 

 

المنت مخصوص مخزن گرم کن آب

المنت مخصوص مخزن گرم کن آب

 

مبدل حرارتی برقی

 مبدل حرارتی برقی

مزيت المنت هاي فلنج دار الکتريکي نسبت به مشعل هاي گازي و گازوئيلی

مزاياي قابل توجه از المنت هاي فلنج دار اين است که آنها محيط زيست را آلوده نميکنند و انرژي کارآمدتري نسب به سوخت هاي فسيلي هستند، هزينه هاي سوخت که رو به افزايش است ديگر عامل فاجعه اي نيست، علاوه بر اين واحد هاي گرمايش الکتريکي هيچ انرژي باقي مانده را از دست نمي دهند، در حالي که استفاده از مشعل هاي گازي انرژي زيادی در حال گرمايش از دست ميدهند یا اتلاف مینمایند و همچنين مشعل هاي گازی و گازوئيلی نياز به تعمير و نگهداري دوره اي دارند که نسبتا هزينه زيادی از نظر اقتصادي دارند.

المنت هاي گرمايشي ارائه شده توسط اين کارگاه بسيار با دوام و در برابر خوردگي ساخته شده هستند، در ساخت آن ها از موادي مانند فولاد و يا فولاد ضد زنگ به ترکيبات آلياژی خاص استفاده مي گردد.

نمونه از تصاویر المنت های ساخته شده توسط این مجموعه

 المنت فلنج دار سوپر هیتر المنت فلنج دار سوپر هیتر

المنت فلج دار گرد استیل 316المنت فلج دار گرد استیل 316

المنت فلنج دار تخت آهنیالمنت فلنج دار تخت آهنی

قیمت المنت سه فازقیمت المنت سه فاز 

المنت-فلنج-دار-مخزنیالمنت میله ای فلنج دار

المنت فلنج دار تانکری المنت مخصوص تانکر

المنت فلنج دارآبگرمکنیالمنت فلنج دار آبگرمکنی

المنت فلنج دار 3گوشالمنت فلنج دار 3 گوش

المنت فلنج دار 2 اینچ برنجیالمنت فلنج دار 2 اینچ برنجی

المنت مخزنی درپوش دارالمنت مخزنی درپوش دار

المنت مخزنی آبگرمکنیالمنت مخزنی آبگرمکنی

المنت مخزنی ترموستات دارالمنت ترموستات دار