المنت پره دار یا المنت رادایتوری پولک دار
المنت پره ای

المنت پره دار( المنت رادایتوری - پولک دار)

 

بسیاری از پروژه های صنعتی برای عمل آوری و تغییرات شیمیایی به حرارت احتیاج دارند، تا آنها را تولید یا تسریع بخشند. برای افزایش درجه حرارت گازها ، پیش گرم کن ها در خط تولید المنت های پره دار ( فین دار) سرعت انتقال حرارت را سرعت می بخشد . موارد دیگر استفاده از المنت های پره دار ( فین دار ) خشک کردن - حرارت دهی ( آبکاری) و آنیلنگ می باشد. بطور مثال برای ساخت بخاری های صنعتی و کارگاهی - دستگاههای HAVC ( پکیج های تهویه مطبوع محیط ) موارد مصرف فراوان دارد، زیرا توان های تا 50 کیلووات را می توان بدست آورد.
مهمترین و برجسته ترین امتیاز المنت میله ای پره ای در صورتی که با یک فن بکار گرفته شود گردش هوا و حرارت یکنواخت در یک محیط بسته می باشد به نحوی که حرارت در بالا و پائین و اطراف بطور یکسان می باشد. این امتیاز برای فر های برقی در آشپزخانه سبب می شود تا غذا بطور یکنواخت و با سرعت بیشتری پخته شود .برخلاف فر های گازی که سطح روی غذا سوخته و در قسمت های پایین غذا پخته است .این در مورد پخت رنگ کوره ای ، خشک کن ها و رطوبت زدایی مواد شیمیایی ، پیش گرمکن ها ، نانو تکنولوژی نیز مصداق دارد . از مهمترین موارد استفاده از المنت پره ای ایمنی بسیار بالای آن می باشد ، که هیچ موارد مشابه ای در سایر انرژی ها همانند گاز یا سوخت های فسیلی ندارد . کنترل صحیح و دقیق بالا درجه حرارت از مزایای مهم آن می باشد . که در بسیاری از پروژه های صنعتی بسیار حیاتی می باشد .

اجزای المنت میله ای پره دار

اجزای سازنده المنت پره ایالمنت میله ای پره دار ( فیندار )چگونه ساخته می شود


ابتدا با فشار زیاد المنت بصورت میله ای ساخته شده و سپس روکش فلزی از جنس گالوانیزه یا استیل ، بصورت مارپیچ روی آن پیچیده می شود . تعداد پره ها در هر اینچ در المنت ها باید بین 4 تا 5 بوده و قطر خارجی المنت پره دار 5 سانتیمتر و قطر داخلی 25 میلیمتر می باشد. در بعضی از موارد فین برای انتقال سریع تر حرارت به المنت ها جوش داده می شود.

کاربرد المنت پره دار

این المنت ها بیشتر در بخاری برقی فن دار مورد استفاده قرار می گیرد


مزایای افزودن پره (فین) به المنت ساده


به دلیل چسبیدن نوار استیل یا گالوانیزه تحت فشار بسیار زیاد ،حرارت به سرعت از سطح المنت به پره ها منتقل می شود و انتقال حرارت به هوای مجاور سریع تر صورت می گیرد. به این ترتیب ساخت یک المنت 30 سانتیمتر با توان 300 وات برای هوای آزاد امکان پذیر می شود. توجه داشته باشید که هوا آزاد حرارت را کندتر از آب انتقال میدهد.


مزایای المنت میله ای پره دار


این المنت با بکار گیری یک فن دمنده می تواند هوای محیط را به پشت المنت پرتاب نموده و به گردش درآورد. به این ترتیب درجه هوای محیط به سرعت افزایش می یابد. با توجه به اینکه المنت فین دار برای ایجاد گرما اکسیژن نیاز ندارد ریال، با این سیرکولاسیون هوا بازده مناسبی را دارد. بدلیل وجود فین اطراف المنت از سرخ شدن آن جلوگیری می کند که از لحاظ ایمنی بسیار مطلوب می باشد.و خطر بروز آتش سوزی را به حداقل می رساند.


پره المنت ها باید از چه نوع جنسی باشد؟ 


معمولا از جنس گالوانیزه ، استینلس استیل و می توان بطور سفارشی آلومینیوم و مس می باشد.


سرعت باد با توان المنت و تعداد پره ها و درجه حرارت باهم چه نسبتی دارند؟


منحنی زیر نشان می دهد که با افزایش تعداد پره ها، درجه حرارت هوای خروجی نیز افزایش می یابد. به عبارت دیگر می توان بدون اینکه طول المنت میله ای را اضافه کرده ، توان آنرا افزایش داده (وات بر سانتی متر)و با اضافه کردن پره ها سرعت انتقال حرارت را افزایش داد. بطور مثال با وات بر سانتیمتر 6.2W/cm2 با 2 پره ، درجه حرارت هوا 38ºCاست در صورتی که با 4 پره یه حدود 120ºC خواهد رسید.

قیمت المنت پره ای


منحنی درجه حرارت هوای خروجی با توجه به سرعت هوا

منحنی حرارت با المنت پره ای

با افزایش سرعت جریان هوا برای نگه داشتن درجه حرارت مورد نیاز باید توان نیز افزایش یابد، هوایی با سرعت 152m3/min با وات بر سانتی متر 1.4W/cm2 درجه حرارت خروجی 204ºC می باشد.

شما می توانید برای استعلام قیمت و همچنین خرید اینترنتی المنت با ما تماس بگیرید