ترموکوپل تیپ S

 ترموکوپل تیپ s چیست و چه خصوصیات و ویژگی‌هایی دارد؟


ترموکوپل تیپ S یکی از انواع ترموکوپل‌ها حرارتی است که خصوصیات و ویژگی‌های متفاوت و منحصر به فردی دارد، ترموکوپل‌های تیپ S را مانند ترموکوپل‌های تیپ B و R از آلیاژهای پلاتینیوم و رادیوم می‌سازند. نوع ترموکوپل های R و S محبوب ترین انواع ترموکوپل‌های فلزی هستند ، نوع رسانای این دو ترموکوپل بسیار مشابه هم است. تفاوت اصلی این است که نوع R در انگلیس اما نوع S در اروپا محبوب‌تر است. البته با توجه به اینکه هزینه ساخت ترموکوپل از فلزهای پلاتینیوم و رادیوم نسبت به دیگر فلزات ساخت انواع ترموکوپل بالاتر است، سیم‌های نوع R و نوع S می‌توانند از سیم‌های ترموکوپل‌های بازیافت شده ساخته شوند.

نقطه ضعف ساخت ترموکوپل نوع R یا S در استفاده از پلاتینیوم خالص و نقطه قوت آن در استفاده ترکیبی از فلزات پلاتینیوم و رادیوم است ، ترموکوپل S مانند R برای دمای تا ۱۶۰۰ درجه سانتیگراد می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد .

قبل از معرفی مقیاس درجه حرارت بین المللی سال ۱۹۹۰ (ITS-90) ترموکوپل های S به عنوان حرارت سنج استاندارد برای محدوده‌ی دمایی ۶۳۰ تا ۱۰۶۴ درجه سانتیگراد، از آنتیموان ، نقره و طلا استفاده می‌کردند. با شروع استفاده از استاندارد ITS-90 برای تعیین و کنترل درجه حرارت از حرارت سنج مقاومت پایین ساخته شده از پلاتینیوم استفاده می‌شود.

قیمت خرید ترموکوپل تیپ S چقدر است؟


قیمت ترموکوپل S بستگی به برند سازنده و خصوصیات و ویژگی‌های متفاوت آن دارد ، با بالا رفتن قیمت ارز در سال‌های اخیر قیمت بیشتر کالاهای خارجی و وارداتی افزایش چشمگیری پیدا کرده است که ترموکوپل از این قاعده مستثنی نیست ، البته قیمت انواع ترموکوپل خارجی و وارداتی بستگی به نوع کشور و برند سازنده دارد ،معمولا کالاها و محصولات چینی نسبت به دیگر کشورها ارزانتر و کیفیت پایین‌تری دارند ، البته کالاها و محصولات چینی هم درجه بندی کیفیت خوب، متوسط و ضعیف دارد که معمولا محصولات و کالاهای چینی با کیفیت ضعیف وارد کشور ما می‌شود. البته قیمت ترموکوپل تولیدی داخل هم افزایش قیمت داشته است.

این به این دلیل است که بیشتر مواد اولیه‌ی ساخت کالاها و محصولات داخلی از کشورهای خارجی تامین می‌شود و بالا رفتن قیمت ارز باعث بالا رفتن مواد اولیه‌ی سازنده‌ی محصولات و کالاهای تولید داخل شده است. اما اگر اقدام به خرید ترموکوپل تیپS از فروشگاه‌های اینترنتی کنید، می‌توانید انواع ترموکوپل‌ها را با انواع کیفیت با مناسب ترین قیمت در اسرع وقت تهیه کنید. در فروشگاه‌های اینترنتی می‌توان با خواندن مقاله‌های تخصصی، مشاهده‌ی کامل انواع خصوصیات و ویژگی‌های انواع ترموکوپل و مقایسه‌ی قیمت‌ها تیپ و نوع خاص و مورد نظر ترموکوپل برای کاربردها و مصارف خاص خود را انتخاب و تهیه کرد.

قیمت ترموکوپل سرامیکی  ، ترموکوپل سرامیکی هد دار ، قیمت انواع ترموکوپل ، فروش ترموکوپل تیپ s ، بهترین ترموکوپل برای دمای بالا ، سنسور حرارتی تیپ s ، ترموکوپل غلاف دار ، غلاف سرامیکی