هیتر سونای خشک

هیتر سونا خشک


هیتر برقی سونای خشک، دستگاهی است که بر اساس داغ شدن المنت حرارتی و سنگ هایی که روی آن قرار گرفته است عمل کرده و به این ترتیب می تواند باعث افزایش دمای مطبوع، سریع و یکنواخت فضای اتاق سونای خشک شود.

انتخاب هیتر برقی سونای خشک مناسب، بر اساس حجم اتاق سونا (به متر مکعب) و جداول توصیه شرکت سازنده که در توضیحات داخل هر محصول آورده شده است، بوده و در این خصوص می توانید با کارشناسان فروش شرکت نیز مشاوره های لازم را انجام دهید.

 

هیتر برقی سونای خشک چگونه کار می کند؟

هیتر برقی سونای خشک
تمام انواع هیتر سونای خشک (هیتر برقی، هیتر گازی و یا هیتر چوب سوز)، بر اساس انتقال حرارت به روش جابجایی (Convection) کار می کنند. در هیترهای برقی سونا، جریان برق از داخل تعدادی المنت با مقاومت حرارتی بالا عبور کرده و در نتیجه، دمای المنت ها افزایش پیدا می کند. المنت های داغ، گرما را به سنگ های روی خود منتقل نموده و به تبع آن دمای اطراف سنگ و به تدریج کل فضای سونا افزایش پیدا می کند. تماس کامل سنگ ها با المنت های حرارتی و توزیع مناسب آنها، باعث اطمینان خاطر از راندمان بهتر انتقال حرارت در دستگاه هیتر برقی سونا خواهد بود.

هیترهای برقی سونا نسبت به تنظیم حرارت توسط ترموستات در مقایسه با هیترهای گازی و یا هیترهای اشعه مادون قرمز، حساسیت کمتری دارند. دلیل این موضوع، طولانی بودن زمان گرم شدن و خنک شدن المنت ها و سنگ های هیتر است. البته این موضوع برای سوناهای خشک تفریحی مشکلی ایجاد نمی کند. زیرا عموماً بر اساس سلیقه افراد استفاده کننده قابل تنظیم خواهد بود.

جنس بدنه هیترهای برقی سونای خشک معمولاً از استیل، آلومینیوم و یا آهن گالوانیزه به همراه یک پوشش رنگ مناسب جهت حفاظت از غبار و رطوبت محیط می باشد. در مواردی که از رنگ به عنوان پوشش خارجی بدنه استفاده می شود، باید به این نکته توجه داشت که به مروز زمان و با جدا شدن لایه رنگ از سطح هیتر، شرایط محیطی اتاق سونا (از جمله رطوبت) باعث خوردگی بدنه هیتر خواهد شد. لذا، استفاده شدن از ورق استیل در بدنه هیتر سونا نسبت به ورق گالوانیزه با پوشش رنگ اپوکسی در مدت زمان طولانی ارجحیت خواهد داشت.

 

نحوه انتخاب هیتر برقی مناسب برای یک سونای خشک


مهمترین پارامتری که برای انتخاب هیتر سونا لازمست تا مشخص شود، توان یا قدرت هیتر است که معمولاً بر حسب کیلووات (KW) بیان می شود. بیشتر و یا کمتر بودن توان هیتر نسبت به میزان بهینه، در هر دو حالت مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد. هیتر برقی با توان کم، باعث دیرتر گرم شدن و یا حتی گرم نشدن اتاق سونا به میزان کافی می شود و از طرف دیگر، بالاتر بودن توان هیتر، امکان تنظیم و رسیدن دما و رطوبت به میزان دلخواه را در سونا مشکل خواهد کرد و هزینه برق مصرفی نیز افزایش پیدا می کند.

تعیین توان مورد نیاز هیتر برقی سونای خشک ، علاوه بر حجم اتاق سونا، به آب و هوای منطقه جغرافیایی و وضعیت قرار گیری اتاق سونا نیز بستگی دارد. توان مورد نیز برای هیتر سونا در مناطق سردسیر و یا اتاق سونایی که در یک فضای باز و در معرض مستقیم هوای محیط ساخته شده است، نسبت به سونای قرار گفته در منطقه معتدل و یا گرمسیر و داخل فضای سرپوشیده، قطعاً بالاتر خواهد بود.

معمولآً سازندگان هیتر سونای خشک ، جداول راهنمایی برای پیشنهاد مدل ها و سایزهای مختلف هیتر سونا بسته به حجم اتاق سونا دارند که به خریداران ارائه می دهند. اما به عنوان یک قاعده تجربی می توان برای انتخاب سایز مناسب هیتر به روش زیر عمل نمود:

برای هر 1 تا 1.5 متر مکعب فضای سونای خشک، 1 کیلووات توان در نظر بگیرید. اگر سونا در هوای سرد و مستقیماً در معرض فضای باز ساخته شده باشد، نهایتاً 1 کیلووات دیگر به توان دست آمده اضافه کنید.

برای عمده سوناهای خانگی کوچک، هیترهای با توان کم و متوسط که با برق تکفاز قابلیت نصب داشته باشند، می توانند مورد استفاده قرار بگیرند. اما با افزایش حجم سونا و توان هیتر، لازمست تا برق سه فاز برای مجموعه پیش بینی شود.

 

گرم شدن فضای اتاق سونای خشک چقدر طول می کشد؟

فروش کابین سونای خشک

یکی از متداولترین سوالاتی که در خصوص گرم شدن فضای سونا مطرح می شود، مدت زمان لازم برای گرم شدن فضای سونا است. اما جواب دقیق این سوال بستگی به شخص استفاده کننده، موقعیت قرار گیری سونا، نوع و سایز هیتر و همچنین شکل و حتی مصالح بکار رفته در ساخت اتاق سونا دارد.

دمای مطلوب سونا بسته به سلیقه افراد می تواند متفاوت باشد. معمولاً دمای بهینه اتاق سونا بین 70 تا 90 درجه سانتیگراد می باشد.

به عنوان یک قاعده تجربی، توصیه می شود که هیتر سونا به نحوی انتخاب شود تا دمای اتاق سونا را تا 70 درجه سانتیگراد در مدت زمان بین 30 تا 40 دقیقه و تا دمای 90 درجه سانتیگراد را کمتر از 60 دقیقه افزایش دهد.

همانطور که اشاره شد، مدت زمان گرم شدن سونا به موقعیت قرارگیری آن هم بستگی دارد. گرم شدن سونا در فضای با هوای سرد طبعاً بیشتر از گرم شدن سونا در فضای با هوای گرم و یا معتدل زمان می برد.

 

آیا ریختن آب روی هیتر برقی سونای خشک مجاز است؟

قیمت هیتر برقی سونا
مجاز بودن ریختن آب روی سنگ های هیتر برقی ، یکی از سوالات مهمی است که بسیاری از افراد در ذهن خود دارند. جواب کلی به این سوال این است ریختن مقدار کمی آب روی هیتر اشکالی ندارد. معمولاً در ساخت هیترها از موادی استفاده می شود که دوام لازم در مقابل ریخته شدن آب روی آنها را داشته و ملاحظات ایمنی کابل کشی برق نیز بگونه ای است که احتمال جرقه و آتش سوزی وجود ندارد.

نکته مهمی که در این خصوص می بایست مد نظر قرار گیرد این است که از ریختن یکباره حجم زیاد آب روی هیتر می بایست حتماً اجتناب شود. زیرا این کار باعث تولید حجم زیادی از بخار آب داغ شده که احتمال دارد باعث سوختگی پوست انسان شود. ضمناً این کار باعث کاهش دمای هیتر و به تبع آن دمای اتاق سونا هم خواهد شد. بنابراین توصیه جدی می شود که برای ریختن آب روی هیتر، مقدار آب بسیار کمی ریخته شود و یا این کار توسط اسپری های آب پاش انجام گیرد تا حجم آب ریخته شده، قابل کنترل باشد. 

المنت میله ای سونا خشک

المنت میله ای سونا خشک

المنت های سونا خشک از نوع المنت های میله ای روکش استیل می باشند که در ابعاد و اندازه و همچنین توان مختلف قابل ساخت و تولید می باشند

 

 
 

هیتر برقی صنعتی 3 فاز فن دار

بخاری برقی 3 فاز فن دار

 

هیتر برقی صنعتی (بخاری برقی صنعتی ) یک سیستم گرمایشی پاک است که بدون ایجاد آلاینده زیست محیطی اقدام به گرمایش محیط می کند. هیتر برقی صنعتی در منزل هایی که افراد دچار بیماری های تنفسی هستند بسیار مناسب می باشد.

فن صنعتی تعبیه شده در هیتر برقی صنعتی از نوع فن صنعتی دمنده (فن محوری) می باشد که می تواند هوای گرم و داغ را به صورت عالی در فضا پرتاب کند، همچنین این فن پس از خاموش نمودن دستگاه به طور اتوماتیک برای مدتی روشن می ماند تا المنت های هیتر برقی خنک شوند.

 

ویژگی مهم این هیتر ها این است که می توان از فن به صورت مستقل استفاده نمود، در واقع این فن می تواند به صورت یک سیستم تهویه هوا در هنگام خاموش بودن المنت ها اقدام به جابه جایی هوا نماید.

 

ویژگی های هیتر برقی فن دار 

 

بدنه از جنس گالوانیزه با پوشش رنگ الکترواستاتیک کوره ای

 

فن صنعتی 1400 دور با صدای بسیار پایین و قدرت پرتاب هوای بسیار بالا

 

کارکرد فن به صورت اتوماتیک جهت خنک کردن  دستگاه

کم حجم و پرتابل ( قابل حمل)

کنترل اتوماتیک دما

قابلیت نصب آسان بر روی دیوار و یا قرار دادن بر روی زمین

 

قابلیت اتصال به تایمر و تابلو برق

 

یک سال گارانتی و ده سال خدمات پس از فروش


کاربری های هیتر برقی صنعتی 


کارگاه های صنعتی، کارخانجات، مرغ داری ها ، پرورش قارچ ، گلخانه ها ،کیوسک های نگهبانی و غیره، اتاق نگهبانی، خانه های مسکونی، ویلایی، پارکینگ ها. همچنین از این بخاری ها می توان به عنوان خشک کن در پروژه های ساختمان سازی استفاده نمود.

 

HT0027 HT0021 HT0016 مدل بخاری تکنو دیزاین
27000 21000 16000 توان (وات)
380 380 380 ولتاژ ورودی (سه فاز)
40 32 25 آمپر مصرفی
80*50*50 70*50*50 70*40*40 ابعاد  به سانتیمتر
1400 دور 1400 دور 1400 دور  50 فن دمنده
......... .......... ......... قیمت ( تومان)

 

برای استعلام قیمت و هچنین خرید بخاری برقی 3 فاز روی تصویر زیر کلیک فرمایید

لینک خرید بخاری برقی

 

 

 

هیتر برقی صنعتی - هیتر برقی حرارتی - بخاری برقی فن دار - بخاری برقی صنعتی - یونیت هیتر - قیمت هیتر برقی سه فاز - فروش هیتر برقی - خرید هیتر برقی فن دار - خرید بخاری برقی فن دار - قیمت یونیت هیتر - هیتر برقی گلخانه ای - هیتر برقی برای سالن های بزرگ - هیتر حرارتی فن دار - دستگاه هیتر برقی - هیتر برقی فن دار قیمت - هیتر برقی تکفاز - بخار برقی تکفاز - بخاری برقی 3 فاز - هیتر برقی کم مصرف - بخاری برقی فن دار کم مصرف - بهترین بخاری برقی - بهترین هیتر برقی فن دار

هیتر برقی تکفاز صنعتی

هیتر بخاری برقی تک فاز

 

هیتر برقی تک فاز تکنو دیزاین مناسب برای فضای آپارتمان، تجاری / اداری ، مانند ساختمان‌های مسکونی، ویلایی و ... است. ظرفیت حرارتی این هیتر برقی 4000 کیلوکالری بر ساعت بوده که مناسب فضایی معادل 100 تا 300 متر مکعب است. این بدان معنی است که در صورت استفاده از این دستگاه در سالنی با ارتفاع سقف 3 متر می‌توان تا حدود  100 متر مربع را گرم نمود.

نکته مهم 

این بخاری ها در فضای مغازه و کارگاه که اتلاف انرژی بالایی داره کارایی و گرمایش مناسبی ندارد و باید از مدل هیتر برقی 3 فاز استفاده نمایید

هیتر بخاری برقی خانگی

این بخاری برقی تکنو دیزاین دارای سه المنت حرارتی با راندمان بالا بوده که می‌توانید به راحتی دمای محیط را با ترموستات تا 40 درجه سانتی‌گراد تنظیم کنید.

این هبتر برقی مجهز به فن قوی فلزی دور بالا بوده که محیط‌ های بزرگ را به صورت ایمن به راحتی گرم می‌کند. این بخاری با استفاده از فن جهت پرتاب باد گرم، محیط را سریع‌تر گرم می‌نماید و قابلیت استفاده در فضاهای بزرگ‌تر را نیز دارد. 

این هیتر برقی فن دار مجهز به دو ولوم کنترلی روی پنل جلویی بوده که جهت تنظیم فن از کم تا زیاد و روشن و خاموش کردن دستگاه و انتخاب سطح توان و عملکرد فن شامل وضعیت‌های 1500 وات ، 3000 وات ، 4500 وات دارد  و کارکرد فن به تنهایی ندارد.

مجهز نبودن بخاری به ترموستات به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید دمای محیط را به میزان مورد نیاز  توسط یه تابلو تثبیت و کنترل نمایید. (زیرا ترموستات باعث قطع شدن المنت ها و در نتیجه سرد شدن محیط می شود به همین علت ما ترموستات دستگاهی را حذف نموده ایم )

این دستگاه شامل چراغ سیگنال ولت متری می باشد که ولتاژ برق را نشان می دهد . ( همواره عددی نزدیک به 220 باید باشد )

مشخصات فنی بخاری برقی فن دار 

 مدل قیمت (تومان) توان ولتاژ ارتفاع عرض عمق
 HT0045

.............

4500 W 220 V 50 CM 30 CM 25 CM

 

 

نکات ایمنی هنگام نصب بخاری برقی فن‌دار


برای نصب این هیتر این نکته را در نظر بگیرید که به هیچ عنوان این هیتر در طول مسیر در مجاورت با مواد قابل اشتعال زا قرار ندهید زیرا می‌تواند باعث ایجاد خطر آتش سوزی گردد.

این بخاری برقی ها به علت توان زیادی که دارند به هیچ عنوان نباید به صورت مستقیم به پریز برق معمولی وصل شود ،باید کابل قوی به صورت مستقیم مخصوص این دستگاه کشیده شود .

نحوه محاسبه هزینه مصرف برق بخاری برقی

برای به دست آوردن هزینه برق باید توان بخاری را در هزینه کیلو وات بر ساعت قبض برق ضرب کنید و حاصل آن را در مجموع ساعت روشن ماندن بخاری ضرب کنید

مانند مثال زیر 

هزینه برق هر کیلو وات بر ساعت به طور مثال 200 تومن

توان بخاری 4/5 کیلو وات بر ساعت

روزی 10 ساعت در ماه 300 ساعت 

200*4/5*300=270000 هزار تومان

برای قیمت هیتر و همچنین خرید بخاری برقی روی تصویر زیر کلیک فرمایید 

 

لینک خرید

 

 

هیتر برقی صنعتی - هیتر برقی حرارتی - بخاری برقی فن دار - بخاری برقی صنعتی - یونیت هیتر - قیمت هیتر برقی سه فاز - فروش هیتر برقی - خرید هیتر برقی فن دار - خرید بخاری برقی فن دار - قیمت یونیت هیتر - هیتر برقی گلخانه ای - هیتر برقی برای سالن های بزرگ - هیتر حرارتی فن دار - دستگاه هیتر برقی - هیتر برقی فن دار قیمت - هیتر برقی تکفاز - بخار برقی تکفاز - بخاری برقی 3 فاز - هیتر برقی کم مصرف - بخاری برقی فن دار کم مصرف - بهترین بخاری برقی - بهترین هیتر برقی فن دار