المنت ظرفشویی

المنت ظرفشویی

 

 

المنت ظرف شویی یکی از قطعات مهم و اساسی در این دستگاه ظرفشویی هست که خرابی آن نتیجه‌ای جز شستشوی ناقص، تمیز نشدن ظروف و کاهش عملکرد ماشین ظرفشویی را در پی نخواهد داشت.

اگر ماشین ظرفشویی شما در طول روزهای اخیر دچار خرابی شده است و اشکال پیش آمده در آن به احتمال زیاد مربوط به المنت می باشد .

می‌توانید با مطالعه این متن نحوه تعویض و تعمیر المنت ظرفشویی مورد استفاده خود را یاد بگیرید.

در صورت استفاده از دستورالعمل‌های درج شده در بخش زیر و تداوم اشکال پیش آمده در المنت ماشین ظرفشویی توصیه می‌شود با کارشناسان در نمایندگی تعمیر ظرفشویی تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.

(نکته: تنها در صورتی اقدام به تعمیرات ظرفشویی خود نمایید که دانش، مهارت و ابزار این کار را در اختیار داشته باشید، در غیر این صورت از دستکاری ماشین ظرفشویی خودداری کرده و با یکی از مراکز مجاز و استاندارد تعمیرات ظرفشویی تماس بگیرید)

المنت ظرفشویی


تعمیر المنت ظرفشویی


برای تعمیر المنت ظرفشویی در مرحله نخست نیاز است تا ابزار این کار را تهیه نمایید. ابزار مورد نیاز جهت تعمیر و تعویض المنت ماشین ظرفشویی عبارتند از: المنت هیتر نو، پیچ گوشتی انبردست و حوله که بود یا نبود آن اختیاری است. پس از تهیه این ابزار، دوشاخه ماشین ظرفشویی را از برق بکشید و شیلنگ آب را -جهت راحتی در جابجایی ماشین ظرفشویی- خارج کنید. در مرحله بعد ماشین ظرفشویی را به پشت قرار دهید.

(از آنجا که المنت ماشین ظرفشویی معمولاً در پایین دستگاه است می‌بایست ماشین را به شکلی قرار دهید که دسترسی به پایین آن آسان باشد)

جهت پیشگیری از وارد شدن ضربه به دستگاه توصیه می‌شود که مابین ماشین و کف زمین، حوله یا پارچه‌ای نسبتاً ضخیم قرار داده شود.

پس از این کار، جهت تعمیرات ظرفشویی خود مراحل درج شده در بخش ‌های آتی را گام به گام انجام دهید، در صورتی که حین تعمیر المنت ماشین ظرفشویی با مشکل مواجه شدید، با کارشناسان در نمایندگی تعمیر ظرفشویی تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.

آموزش تعویض و تعمیر المنت ظرفشویی


1. خارج‌ کردن صفحه زیرین:
در این مرحله، جهت دست یافتن به المنت ظرفشویی ، می‌بایست صفحه زیرین دستگاه خارج شود. برای این کار چهار پیچ به اضافه دو پایه را باز کنید. (تعداد پیچ‌ها و شکل قرارگیری‌شان بستگی به مدل دستگاه دارد).

2. خارج کردن سنسور :
اکثر ماشین‌های ظرفشویی یک سنسور  در پایین خود دارند، برای خارج کردن این نیاز است تا پیچ‌های آن یا فقط سیم‌های آن باز شود. توصیه می‌شود قبل از خارج کردن اتصالات، عکسی از آنها تهیه کنید تا پس از اتمام کار، مشکلی در بستن مجدد آنها و پیدا کردن محل قرارگیری‌شان نداشته باشید.


3. خارج کردن پمپ و المنت :
پس از خارج کردن سنسور ، احتمالاً المنت ماشین ظرفشویی را که در زیر پمپ قرار گرفته، ببینید. جهت دسترسی به المنت، پمپ را خارج کنید، (برای خارج کردن پمپ نیز کافی است تا پیچ‌های پمپ را باز کردن و سیم‌های متصل به آن را در آورید). پس از خارج کردن پمپ، سه اتصال برقی المنت را در آورید. همان گونه که می‌بینید، حفظ المنت توسط یک براکت انجام شده است.

4. جداسازی المنت از لوله‌ها:
در کارخانه از بست‌های یک بار مصرف برای محکم کردن لوله‌های به المنت استفاده می‌شود. با کمی نیرو می‌توانید آن‌ها را باز کنید، از یک انبردست می‌توانید برای انجام این کار استفاده کنید.

5. جایگزین کردن المنت :
پس از جدا کردن المنت ظرفشویی، می‌توانید المنت جدید را جا دهید. جهت محکم کردن شیلنگ‌ها به المنت از بست فلزی استفاده نمایید. بسته‌ها را دور شیلنگ‌ها قرار دهید و شیلنگ‌ها را به هیتر وصل نمایید و بسته را با پیچ‌گوشتی محکم کنید. بسته‌ها را به اندازه کافی ببندید (بیش از حد شل و یا سفت نباشد) ، در ادامه می‌توانید اتصالات الکتریکی هیتر را ، بنابر عکسی که تهیه کرده‌اید- وصل نمایید و براکت نگهدارنده را به محل پیشین آن وصل کنید.

6. راه‌اندازی مجدد ظرفشویی:
پس از نصب المنت ماشین ظرفشویی، تمامی قطعات خارج شده دیگر را مجدداً نصب نمایید. پس از اتمام کار، آب و برق ماشین را وصل کنید و عملکرد ظرفشویی را تست نمایید.

7. در صورت استفاده از دستورالعمل‌های درج شده و تداوم اشکال پیش آمده در المنت ظرفشویی توصیه می‌شود با کارشناسان ما در مرکز تعمیرات ظرفشویی تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.

این المنت ها از نوع المنت های میله ای فلنج دار یا پیچ و مهره دار می باشند و از روکش جنس استیل  ضد زنگ استفاده شده است ، برای آب بندی المنت ها از نوعی واشر مخصوص استفاده می شود .

المنت های ظرفشویی اشکال مختلفی  از نظر ابعاد و توان مصرفی دارند ،

بنا بر درخواست شما قابل تغییر و ساخت می باشد 

برند های معروف ماشین ظرفشویی ( بوش ، سامسونگ ، مجیک ، ال جی ،کنوود )

برای امر مشاوره و سفارش عکس المنت را به شماره همراه فرستاده و بعد تماس حاصل فرمایید