بنر استخری کوچک

المنت استخر - گرمکن برقی استخر

این کارگاه برای نیاز مشتریان نوعی از این المنت را طراحی کرده است ،  برای گرم کردن آب استخر ویلا و منزل مسکونی و سایر محیط های مختلف می باشد، این المنت ها از نظر هزینه خرید و نگهداری مناسبتر نسبت به پکیج های برقی و گازی و مرغوب به صرفه تر می باشد، نصب و راه اندازی بسیار ساده ای دارند و قابل حمل می باشند ، هیچگونه خطر برق گرفتگی برای انسان ندارد و ایمنی لازم برای شنا کردن همزمان را دارد ، برای اطمینان بیشتر کافی است یک عدد کلید فیوز مینیاتوری استفاده شود و با کوچک ترین اتصال برق از مدار خارج شده و المنت خاموش میگردد .

بنر ترموکوپل حرارتی

(Thermocouple) ترموکوپل

 از دو سیم غیر هم‌جنس است که از یک طرف به‌ هم جوش می خورند. برای ایجاد اهم باید محل وصل شدن دو فلز را گرم کرد. بعد از گرم شدن سر ترموکوپل جریان الکتریکی تولید می‌شود. جریان الکتریکی که به این صورت ایجاد می‌شود بسیار کم می باشد. به این صورت زمانی که به سر اتصال این دو فلز حرارت داده می شود، اختلاف پتانسیلی در دو سر این سیم ها ایجاد می شود که این اختلاف پتانسیل تابع میزان دمایی است ایجاد شده  و بنابراین با بررسی میزان ولتاژ خروجی می‌توان درجه دمای اعمال شده به ترموکوپل را از طریق نمایشگر دما تشخیص داد.

چیست؟ pt100سنسور حرارتی

pt100سنسور حرارتی

 

 

ابتدا بهتر است کلمه pt100 را تشریح کنیم؛ pt و100 ، pt نماد شیمیایی برای پلاتین است ، 100 مقاومت بر حسب اهم است برای pt100 دمای صفر درجه سانتیگراد .

تغییرات مقاومت بر حسب دما عبارتند از : 0.385 ohm/°c برای اروپا و 0.392 ohm/°c برای عناصر آمریکایی  بنابراین، با اندازه گیری مقاومت ما می توانیم درجه حرارت را محاسبه کنیم.

هرگز pt100 اروپایی را با ابزار آمریکایی مورد استفاده قرار ندهید مگر اینکه بدانید برای آن عامل تبدیل درستی قرار داده شده است (که معمولاً به آن آلفا گویند).

سنسور حرارتی PT100

در زبان انگلیسی pt100 را RTD نیز می گویند که به معنای دماسنج مقاومتی است.

سنسور RTD یا pt100 با دو ، سه یا چهار سیم به دستگاه اندازه گیری متصل می شود ، همان طور که در بالا گفته شد در واقع با اندازه گیری مقاومت، دما تعیین می شود. در هنگام اندازه گیری مقاومت، مقاومت بدنه و کابل ها نیز اندازه گیری می شود که این موضوع منجر به خطا می شود. برای جبران این اشتباه سه نوع سیم مورد استفاده قرار می گیرد که دقت کافی را در بسیاری از کارهای صنعتی دارا می باشد.

مقیاس های قرار داده شده بر روی پانل pt100 دو سیم به گونه ای است که اختلاف را جبران کرده و دقت را بالا می برد ،

از چه نوع ترمومتری باید استفاده کرد ترموکوپل یا pt100؟


این به انتخاب شما بستگی دارد، مهم ترین چیز هایی که باید در نظر گرفته شوند عبارتند از: دمایی که باید اندازه گیری شود، دقت و زمان پاسخ.اگر درجه حرارت مورد نظر شما بالای 650 درجه سانتیگراد است از ترموکوپل استفاده کنید. البته می توانید pt100 با قابلیت کار کردن تا 850 درجه سانتی گراد پیدا کنید که دقت پایین تری دارند.اگر به دقت بالا نیاز دارید برای مثال به دقت بهتر از 0.5 درجه سانتی گراد بین صفر تا 100 درجه سانتیگراد از pt100 استفاده کنید.

به صورت کلی بهتر است در دماهای بالا از ترموکوپل و در دماهای پایین از سنسور های ntc و ptc و pt100 استفاده کرد.

خرید و قیمت سنسور حرارتی PT100

برای استعلام قیمت و خرید باید مشخصات فنی از جمله طول و قطر و یا رزوه و رنج دمایی اندازه گیری را به کارشناسان ما اعلام نماییذ

 

 

بنر بخاری برقی تکفاز

المنت سرامیکی استخری

المنت فلنج دار